Bahar Kapıda - Anamur | 15 Ağustos 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Akdeniz’in en uç noktası ve yerli muzun ana vatanı Anamur’dan çok özel görüntülerle evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta yerli muzun ana vatanı Anamur’dan ekrana gelecek.

Bahar Kapıda ekibi ilk olarak Mamure Kalesi’ne giderek 3. Yüzyılda Romalılar tarafından Akdeniz ve Kilikya ticaret yollarını gözetlemek ve korsanlardan korumak amacıyla inşa ettirilen kalenin tarihini ekrana getirdi. Bahar Gelir’in bir sonraki durağı Anamur’da hemen hemen her evin önünde bulunan begonvillerin yetiştiği bahçeler oldu. Gelir, Anamur’da Akdeniz Bölgesi’ne özel olan gövelez tarlalarına girerek köyde yapılan gölevez yemeğinin de tadına da baktı.

Programda ayrıca Bahar Kapıda ekibi ünlü Anamur muzunun yetiştiği seraları ziyaret etti ve muz yetiştiriciliği hakkında seracılardan bilgi aldı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet