Bahar Kapıda - Şanlıurfa | 5 Eylül 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta  Peygamberler şehri Şanlıurfa’dan benzersiz kareleri ekrana taşıyacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta köklü tarihi, benzersiz mutfağı ve sımsıcak insanlarıyla Şanlıurfa’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Kapıda ekibi ilk olarak sabah ezanından sonra her Urfalının ziyaret ettiği ciğercilerin yanına gitti. Güne ciğerle başlayan Bahar Gelir, bu geleneğin nereden geldiğini Urfalı kebapçılardan öğrendi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra Şanlıurfa’nın meşhur kırmızı biberlerini hasat eden köylüleri ziyaret etti. Yediden yetmişe her Urfalının aşina olduğu biber acısı karşısında dayanıklı olamayan Bahar Gelir, biberin tarladan sofraya olan yolculuğunu üreticisinden dinledi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Hz. İbrahim’in atıldığı ateşin göle, odunların ise balığa dönüştüğüne inanılan Balıklı Göl’ü gezdi. Balıklı Göl’ün hikayesini izleyicileri için anlatan Bahar Gelir, benzersiz manzaralar derledi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet