Bahar Kapıda - Bursa / Orhangazi | 31 Ekim 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu bölüm adını Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin oğlundan alan Bursa Orhangazi’den evlere konuk oldu.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Bursa Orhangazi’den renkli görüntülerle izleyici karşısına çıktı. Bahar Gelir Orhangazi’de ilk olarak mısır unu üreten bir teyzeyi ziyaret etti. Teyzeyle sohbet eden Gelir, teyzenin anlattıkları karşısında gülme krizine girdi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra bir çocuk parkında elma şekeri satan amcayı görünce soluğu onun yanında aldı. Salıncakta elma şekeri yiyip çocukluğunu hatırlayan Bahar Gelir, ilerleyen yaşına rağmen ekmek parasının peşinde koşan amcayla sohbet etti. 

Bahar Kapıda ekibinin son durağı bin bir çeşit turşunun yapıldığı Gedelek oldu. Bahar Gelir pancarından salatalığına birçok sebzenin turşusunun kurulduğu Gedelek’te kazanların başına geçip turşu yapan kadınlara yardım etti.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet