Ülke'de Bu Sabah - 7 Şubat 2020

Bu ülkenin haber ve kültür kanalı Ülke TV, yurttan ve dünyadan önemli olayları, son dakika gelişmeleri Selda Atalay’ın başarılı sunumuyla ekrana taşıyor. Ülke’de Bu Sabah’ın bu bölümdeki konukları Klinik Psikolog Mutlu Esentürk Hacıosman ve Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım oldu. 

Ülke ve dünya gündeminden haberdar eden Ülke’de Bu Sabah’ta, hafta içi her gün birbirinden farklı konular alanında uzman isimlerin katılımıyla masaya yatırılıyor. Sağlık sektöründe yaşanan şiddet, doktorlara karşı yapılan saldırıların konuşulduğu programa bu bölüm Psikolog Mutlu Esentürk Hacıosman ve Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım konuk edildi. Sağlıkta şiddetin son kurbanlarından Dr. Fikret Hacıosman’ın, aynı zamanda eşi olan Psikiyatri Uzmanı Mutlu Hacıosman, eşi için verdiği hukuki mücadeleyi ve yaşadığı psikolojik yıkımı canlı yayında izleyicilerle paylaştı.

Programda ayrıca ‘Hastalar doktordan beklentisini karşılayamıyor mu? Sağlık sektörüyle alakalı yapılan haberlerde medyanın kullandığı dil, şiddeti tetikliyor mu? Sağlık ve şiddet kavramlarının yan yana gelmesinin önüne geçmek için izlenecek yollar neler? Doktor şiddetini engellemek için hukukta nasıl düzenlemeler yapılmalı?’ sorularına yanıt arandı.

Selda Atalay’ın başarılı sunumuyla Ülke’de Bu Sabah hafta içi her gün saat 10:00’da Ülke TV’de…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet