mehmet ercan ile yol hikayesi - 6 Mayıs 2020

Anadolu insanının masum, el değmemiş ve kendilerine has öykülerinin anlatıldığı Mehmet Ercan İle Yol Hikâyesi Ülke TV’de… Mehmet Ercan bu bölüm Bursa’da bulunan Kartepe Atla Terapi Merkezi’ni ziyaret etti. 

İnsanları, toplumun özünü, gelenek ve görenekleri daha yakından tanımanın en iyi yanı yolculuğa çıkmaktır diyen Mehmet Ercan, Anadolu topraklarına gidiyor. Mehmet Ercan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in hayata geçirdiği Kartepe Atla Terapi Merkezi’nin faaliyetlerini ve engelli bireylerin eğitimine yaptığı katkıyı ekrana getirdi. ‘’Engeller Atla Aşılıyor, Umutlar Taşınıyor’’ sloganı ile hayata geçirilen projenin, dokunduğu hayatlar izleyicilerle paylaşıldı. Kas ve gelişim hastalıkları, Down Sendromu, Otizm, gibi çeşitli hastalıklara sahip olan kişilerin tedavisinde atla terapi yöntemi kullanırken, at ile terapi hizmetinin uygulanışının detayları anlatıldı. 

Programda ayrıca Mehmet Ercan, eşsiz doğası ve güzel ortamıyla Kartepe Atla Terapi Merkezi’nde sosyal olarak binicilik deneyimi yaşamak isteyen ve atları daha yakından görmeyi arzu eden ziyaretçilerin de katılım koşullarından bahsetti. 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet