Topraktan Sofraya – Alanya-3 | 29 Ocak

TROPİKAL MEYVELER NASIL YETİŞTİRİLİYOR?  
   
Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu hafta Akdeniz’in incisi Antalya’nın Alanya ilçesinden birçok tropikal meyve ile ekranlardaki yerini alıyor.  
   
Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu hafta Antalya’nın Alanya ilçesinden izleyicisi ile buluştu. Alanya’da tropikal meyve üreticilerini ziyaret eden Zeynep Tor, meyve yetiştiriciliği, seracılık ve özel meyveler hakkında birçok bilgiyi izleyicisiyle paylaştı. Antalya’nın Alanya ilçesindeki seraları gezerken ekranlara yansıyan rengârenk meyveler hem göz kamaştırdı, hem de ağızları sulandırdı. Mango üreticiliği, pitaya ve muz yetiştirmenin incelikleri, bakımı ve bu süreçlerde yaşanan zorluklar verilen emekler Topraktan Sofraya ile ekranlara taşınacak.
  
Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Pazar 18:00’de Ülke TV’de.   
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet